top of page

Cilt Bakım Rutinlerinizi Aksatmayın!

İnsan cildi kendisini 20li yaşların ortalarına kadar yenileyebilmektedir. 25li yaşlarda cilt bakımı yaptırmaya başlamak, geleceğe yatırım yapmak gibidir. Erken yaşlarda başlanılan cilt bakımı, gelecekte oluşabilecek kırışıklıklara önlem olacaktır. Düzenli temizlik ve bakım yapan/yaptıran bir kişinin yaşı 45 iken cilt yaşı 35 olabilmektedir, bu da cilt yaşının önemini gösterir. Düzensiz uyku uyuma, yüksek oranda sigara ve alkol tüketimi, hava kirliliği gibi dış etkenler cilt yaşını ileriye taşıyabilmektedir.

Cilt bakımı aynı zamanda ruh ve beden sağlığını da korumaya yardımcı olur. Sağlıklı görünen bir cildin, kişinin çevresiyle olan ilişkilerini de etkilediği görülmektedir. Cildin normal ve sağlıklı düzeyde yaşayabilmesi için cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak oldukça önemlidir. Cilt tedavilerinde en çok karşılaşılan şikayetler akne, leke, erken yaşlanma belirtileri, sarkma, pigment farklılığı, açık gözenek, komedon, kalınlaşmış ciltlerdir. Bu şikayetlerin her biri için özel bakım ve kişiye özel tedavi yöntemleri bulunmaktadır.


Cilt bakımı her zaman her dönemde ve evde kendi kendinize bile yapılabileceğiniz bir uygulamadır. Cilt kendini 28 günde bir yenilediği için ayda bir profesyonel bakım ve temizlik yaptırılması önerilmektedir. Bu uygulama cildiniz için oldukça önemlidir. Bu uygulamalar sonucunda, hijyenik olmayan ortam sebebiyle şikayetiniz tetiklenerek daha da kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Her türlü cilt bakım ve temizlik işlemlerinizi alanında uzman kişilere ve güvenilir merkezlerde yaptırmanızı tavsiye ederiz.

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page