top of page

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt rengini veren hücrelerde görülen düzensizlikler nedeniyle ciltte lekeler oluşabilir. Cilt lekelerinin çoğu, zararlı güneş ışığına uzun süre maruz kalmaktan kaynaklanır. Ancak genetik yatkınlık, yanlış kozmetik kullanımı, bazı ilaçlar, hamilelik gibi etkenlere bağlı olarak da cilt lekeleri görülebilir. Cilt lekeleri sadece hoş olmayan bir görünüme neden olmakla kalmaz, aynı zamanda bazı sağlık sorunlarının belirtisi olarak da ortaya çıkabilir. Doğum lekesi gibi bazı cilt lekeleri zararsız olsa da cilt kusurları bulunursa mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır. Unutulmamalıdır ki cilt lekelerini tedavi etmek için kullanılan yöntemler uzman dermatologlar tarafından yapılmaktadır. Yanlış uygulama daha büyük cilt problemlerine neden olabilir.

Cilt lekesi olanlar için ZO Skin Health’da birçok ürün bulunmaktadır. Özellikle tüm cilt tiplerine uygun olan Exfoliating Polish, nemli cilde 1 dakika masaj yapılarak uygulanır ve durulanır. İhtiyaç duyulursa uygulama esnasında su eklenilir. Haftada en az 2 defa uygulanır. İsteğe göre sabah veya akşam kullanılır. Temiz, pürüzsüz ve daha canlı bir görünüme kavuşmak için magnezyum kristalleriyle ölü hücrelerden cildi arındırır. Cilt lekeleri için oldukça etkili bir üründür. Yine cilt tipinize göre tercih edebileceğiniz ürünlerden biri olan Daily Power Defense, Çizgileri ve kırışıklıkları önlemek adına tasarlanmış bu güçlü antioksidan serum, cildin doğal bakım sürecini desteklemek ve bariyer işlevini yeniden kazandırmak adına oluşturulmuştur. Temiz cilde sabah ve/veya akşam masaj yapılarak 1-2 pompa uygulanmaktadır.


Her mevsim için ama özellikle yaz ayları için olmazsa olmaz olan güneş koruyucular için "buraya" tıklayarak kendinize uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz.

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page