top of page

Yaygın Güneş Kremi Mitleri

Tüm cilt bakım rutinleri ister yaşlanma belirtilerini, kızarıklığı, düzensiz pigmentasyonu ister diğer sorunları düzeltmeyi amaçlasın, ortak bir unsuru paylaşır: güneşten korunma. Cildi zararlı ışık, radyasyon ve diğer dış etkenlere karşı korumak, her cilt tipinin kaçırmaması gereken önemli bir adımdır. Günlük olarak uygun şekilde uygulanan güneş koruyucu kullanımı, fotohasar belirtilerini en aza indirebilir ve cildin genç görünümünü ve parlaklığını korumasına yardımcı olabilir.


ZO® Skin, tam da bu nedenle son adım olarak Protect'i içerir: genel cilt sağlığını desteklemek için cildi gelecekteki hasarlara karşı korumak. Bununla birlikte, yaygın olarak doğru kabul edilen güneş kremi hakkında yanlış anlaşılmalar vardır. Bu yanılgılar insanları güneş kremi kullanmaktan caydırabilir, insanlara güneş kremini yanlış kullanmayı öğretebilir veya bilimsel araştırmalara dayanmayan yanlış bilgileri yayabilir.

Aşağıda, dikkat edilmesi gereken en yaygın güneş koruyucu mitlerinden birkaçı bulunmaktadır.


“Güneş kremi yalnızca yaz aylarında kullanılır.”


Havaların daha sıcak olduğu ve güneş ışınlarının daha güçlü olduğu aylarda güneş kremi bir zorunluluk olarak kabul edilir. Bununla birlikte, cilt bakımı rutininizde güneş kreminin gerekli bir adım olduğu tek zaman yaz değildir. Her mevsimde, özellikle pencerelerden doğal ışığa maruz kaldığında veya dışarıda uzun süre kalmayı planladığınızda, yüz, boyun ve göğüs bölgesi gibi açıkta kalan tüm cilde güneş kremi sürmelisiniz.

Uzun vadeli cilt sağlığı yararları sunan bir alışkanlıktır. Sunscreen + Primer gibi seçenekler sadece nemlendirici bir makyaj astarı olarak çalışmakla kalmaz, aynı zamanda UVA/UVB ve IR-A ışınlarından ve HEV ışığından gelen zararlı etkilere karşı koruma sağlayan özel ZOX12® kompleksini içerir.

“Her zaman yüksek SPF kullanırsam kremi tekrarlamam gerekmez.”


Daha yüksek SPF'li ürünleri seçmek, Triple-Spectrum Protection® içeren güneş kremleri gibi, yönlendirildiği şekilde kullanıldığında güneşten önemli ölçüde koruma sağlayabilir.

The Skin Cancer Foundation'a göre, ürünlerdeki daha yüksek SPF'ler, ürün UV ışınlarına karşı daha yüksek koruma sağladığı için kişileri yeniden kullanım gerekmediğini düşünmeye yönlendirebilir. SPF numarası ne olursa olsun, özellikle yüzme ve terleme sonrasında gün boyunca sürekli koruma için güneş kremi her iki saatte bir yeniden uygulanmalıdır.


“Koyu ten rengine sahip kişilerin güneş kremi kullanmasına gerek yok.”


Bu en yaygın güneş kremi mitlerinden biridir. The Skin Cancer Foundation, güneş yanığı yaşasanız da yaşamasanız da güneş ışığının cildinize zarar verebileceğini söylüyor. Cilt tipi ve cilt tonu ne olursa olsun herkesin güneşe maruz kalma ve güneş yanığı ile ilişkili risklere karşı korunmak için günlük güneş kremi kullanması önemlidir; örneğin artan ince çizgiler + kırışıklıklar ve melanom gibi ciddi durumlar.Yaz aylarında Daily Power Defense ve Brightalive®, güneşin cilt üzerindeki etkisine karşı koymak için mükemmel bir kombinasyondur. Daily Power Defense, serbest radikallere karşı korunmaya yardımcı olan ve serbest radikal hasarının görünümünü en aza indirebilen güçlü antioksidan faydalar sunar. Yeni elden geçirilmiş Brightalive®, retinol ve hidrokinon içermez, bu da onu tüm yıl boyunca tüm cilt tipleri için ideal bir parlaklaştırma çözümü yapar. Daha parlak, daha eşit bir cilt için parlaklığı arttırdığı ve cilt netliğini gözle görülür şekilde iyileştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır. Hem Daily Power Defense hem de Brightalive® uygulandıktan sonra ürün faydalarını en üst düzeye çıkarmak için rutininizi bir güneş koruyucu ile tamamlayın.

43 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page