top of page

Prosedür Sonrası Cilt Bakımınızı En Üst Düzeye Çıkarın

Cilt sağlığına ulaşmak ve korumak her insan için benzersiz bir yolculuktur. Bireysel cilt sağlığı hedeflerimizi ele alma şeklimiz, cilt tipimizden, cilt durumumuzdan yaşam tarzı davranışlarına ve daha fazlasına kadar çeşitli faktörlere ve ihtiyaçlara bağlıdır. Hiç kimse tam olarak aynı değildir ve aynı durum cildimiz için geçerlidir. Bilim tarafından desteklenen cilt bakımı, bu farklılıkları göz önünde bulundurur ve etkili, bilime dayalı çözümler sunar.


Pek çok hastanın istenen sonuçlara ulaşmak için izlediği popüler bir yol, genel cilt sağlığı protokollerine profesyonel tedaviler ve prosedürler eklemektir. Günlük cilt bakımı rejiminizi tamamlamanın harika bir yoludur ve daha belirgin, daha uzun süreli sonuçlar sağlayabilirler. Yüz bakımından kimyasal peelinge ve lazer tedavisine kadar, farklı seviyelerde iyileşme süresi ile çeşitli istenen sonuçları elde etmek için çok sayıda seçenek mevcuttur. Sürekli olarak yenileri tanıtılmakta ve yenilenmekte olup, hastalara tüm ihtiyaçlara ve koşullara uygun zengin bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Çeşitliliğe rağmen, tüm tedaviler ve prosedürlerin ortak bir yanı vardır: tedavi veya prosedür türü ne olursa olsun, deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için bu faydaları en üst düzeye çıkarmanın yolları vardır. Bu ortak konu, tedaviden önce ve sonra cildinizi nasıl desteklediğinizdir.

Daha yoğun ve ablatif ofis içi prosedürler için, prosedür sonrası bakımınızın nasıl görüneceğini tahmin etmek önemlidir, bu nedenle tercih ettiğiniz tedaviye başlamadan önce cilt sağlığı uzmanınızla önerilen protokolleri tartışın. İşlem sonrası cilt bakımı, iyileşme ve iyileşme için zaman gerektiren daha yoğun işlemler için hayati bir adımdır. Cilt sağlığı uzmanınız tarafından sağlanan belirli bir rutini izleyerek hem iyileşen cildi korumak hem de olası yan etki risklerini en aza indirmek için bakteri içermeyen bir ortam yaratırsınız.


İşlem sonrası bakımın ek faydaları şunları içerir:


Cilt güçlendirme faydaları vardır,

Potansiyel yan etki ve enfeksiyon risklerini en aza iner,

İyileşen cildi yatıştırır,

Kabuklanma ve kaşıntıyı azaltır.


ZO® peeling, lazer ve diğer kombine ablatif tedaviler için iyileşmeyi desteklemek için, cilt sağlığı profesyonelleri tarafından özel olarak hazırlanmış, önceden seçilmiş bir Post Procedure Program sunar.


İşlem sonrası bakım, cildinizin verimli ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca prosedür sonrası bakımınızın kahramanlarını normal rejiminize dahil edebilirsiniz. Devam eden bakım yalnızca sürekli cilt sağlığı restorasyonunu desteklemekle kalmaz, aynı zamanda ofise adım atmadan önce tedavi faydalarını en üst düzeye çıkarır.


Tedavinizden önceki haftalarda cildi ön koşullandırma, daha agresif tedavileri kabul etmek için cilt toleransı oluşturur ve iyileşme süresini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Firming Serum'un hafif, tolere edilebilir formülü cilt elastikiyetinde, sıkılığında ve neminde gözle görülür iyileşmeyi destekler. Tedavinizden önce veya sonra daha fazla nem arıyorsanız, Hydrating Crème cildin iyileşmesine yardımcı olur ve genel cilt sağlığı için sağlıklı bariyer işlevini destekler.

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page