top of page

Nemlendiriciler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kış geldi ve havalar soğumaya başladı. Kış mevsimlerinde muhtemelen ilk hedefiniz kuruyan cildinizi nemli bir cilde dönüştürmek olacaktır. Ancak günlük ve gece rutininiz için mükemmel nemlendiricileri aramaya başlamadan önce, cildiniz üzerindeki gerçek etkilerini öğrenmek için bir dakikanızı ayırın.


Konvansiyonel Nemlendiriciler

Reçetesiz satılan birçok nemlendirici, "besleyici", "nazik", "rahatlatıcı" gibi kelimeler kullanır ve genellikle herkes tarafından iyi olarak görülür. Bununla birlikte, bu faydaları uyguladıktan hemen sonra yaşayabilirsiniz, ancak nemlendiriciler genellikle daha büyük bir soruna sadece hızlı bir çözümdür. Günlük uygulamada nemlendiriciler aslında cildinize zarar veriyor olabilir.


Çoğu geleneksel nemlendirici ciltte bulunan aynı bileşenleri içerir: su, lipidler ve proteinler. Uygulandıklarında, cildin yüzeyinde yüksek düzeyde nem doygunluğu yaratırlar ve bu da cildinizin doğal nemini içeriden üretmeyi durdurmasına neden olan yanlış bir nem hissine yol açar. Cildin bariyer işlevi zayıflayabilir ve cildin hassaslaşmasına neden olabilir. Cildiniz kendi nemini üretmediği için daha çok kuruyabilir. Bu da telafi etmek için daha fazla nemlendirici uygulamanıza yol açar ve böylece döngü devam eder. Bu nedenle birçok kişi nemlendiriciye bağımlıdır.

Aşırı Hidrasyon

Zamanla, yanlış kullanılan nemlendiriciler de cildinizin doğal eksfoliye sürecine müdahale etmeye başlayabilir. Cildiniz her gün ölü deri hücrelerini eksfoliye etmek ve parlak, sağlıklı bir cilt ortaya çıkarmak için kendini doğal olarak yeniler. Ancak sentetik hidrasyonun aşırı uygulanması, ölü deri hücrelerini doğal olarak eksfoliye etmek yerine cildin yüzeyinde sıkıştırabilir. Bu yine cildinizin donuk ve kuru görünmesine, ayrıca zayıf ve hassas görünmesine neden olabilir.


Geleneksel nemlendiriciler yarardan çok zarar verir ve hızlı bir düzeltme sağlasalar da uzun vadeli faydalar sağlamazlar. ZO® Skin Health, zarar görmüş bir cilt bariyerini onarmak, cildin nemlenmesini içeriden hızlandırmak ve cildinizin doğal iyileşme sürecini desteklemek için benzersiz şekilde tasarlanmış bir "fonksiyonel nemlendiriciler" serisi geliştirdi.


Fonksiyonel Hidratörler

ZO® nemlendirici ve sakinleştirici ürünlerinin, retinol gibi aktif maddelerden veya peeling ve lazer gibi uygulamalardan beklenen reaksiyonlara maruz kalındığında, yalnızca cildi nemlendirmek ve sakinleştirmek için geçici olarak kullanılması önerilir. Doğru nemlendirici, cilt tipinize ve cilt endişelerinize göre değişiklik gösterecektir.


Renewal Crème, hafif kuruluk için hafif bir nemlendiricidir. Yulaf çekirdeği ve plankton özü kızarıklığı yatıştırır ve azaltır ve aynı zamanda retinol içeriği cildinizin nem seviyesini desteklerken cildin yenilenmesini uyarır.


Recovery Crème, orta derecede kuruluk için daha zengin, yumuşatıcı bir seçimdir. Squalane ve shea yağı derinden nemlendirir ve kızarıklığı yatıştırmak ve azaltmak için trans-epidermal su kaybına karşı koruma sağlayan koruyucu bir bariyer sağlar.


Hydrating Crème, aşırı derecede kuru, tahriş olmuş ve işlem sonrası ciltler için retinol içermeyen nemlendirme sağlar. Egzamadan şikayetçiyseniz, kolloidal yulaf ezmesi ile formüle edilmiş ve Ulusal Egzama Derneği tarafından onaylanan bu nemlendiriciyi kullanmanızı öneririz.

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page