top of page

Mevsime Göre Cilt Bakımı

Kış ayları sona ererken, daha sıcak yaz mevsime geçiş yapıyoruz. Herhangi bir mevsimsel değişiklikle birlikte ortamlarımız değişir ve bu durum, değişen hava koşulları, güneş ışığına maruz kalma, sıcaklık ve rutinler gibi cildimize yeni dış etkenler taşır. Bu yeni faktörler genellikle cildimizi etkiler ve daha sonra gelişen cilt bakımı ihtiyaçlarını karşılamak için cilt bakımı rutinlerimizi değiştirmemiz gerektiğini izler. Bu değişiklikleri önceden planlamak ve olası cilt sorunlarının önüne geçmek için, bu değişikliklerin cildinizin dengesini nasıl bozacağını tahmin edin ve cilt sağlığınızın zirvesinde nasıl kalacağınız konusunda cilt bakım uzmanınızla riskleri azaltıcı planlar yapın.


Nem ve Sıcaklık

Artan yaz sıcağı ayrıca nem oranını da artırır. Havadaki fazla az nem ve sıcaklık cildinizi daha nemli ve yağlı hale getirebilir. Değişim zamanlarında düzenli bir cilt bakımı rutini, cildinizin hidrasyonun tutulmasını etkileyen bariyer işlevini sürdürmek için özellikle önemlidir.

Cildinizi dengelemek için cildinizi temizleyin, eksfoliye edin ve tonlayın. Böylelikle cildinizi mevsimsel hava değişiklikleri gibi dış etkenlerle başa çıkmaya hazırlayın. İster daha yağlı ister kuru cildiniz olsun, yılın her günü için cildinizi hazırlamanız önemlidir. ZO® Skin Health, Getting Skin Ready® portföyü ile her cilt tipi veya durumu için seçenekleri keşfedin.

Uzayan Günler

Yılın ilerleyen dönemlerine geçtikçe gün ışığı daha da artacak. Sıcaklık değişiklikleri ve daha fazla güneş ışığı nedeniyle, doğal olarak daha fazla güneş ışığı alırsınız. Bu durumda da vücudunuzun ihtiyaç duyduğu temel besinleri cildiniz aracılığıyla sağlar. Daha fazla güneşe maruz kaldığınızda cildiniz yanabilir. Dengeli bir cilt için, günlük rutininize % 10 C Vitamini dozu ekleyin. Cildinize sadece cildinizi aydınlatmak için antioksidanlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda nemlendirmeyi teşvik ederek cilt tonunuzdaki çizgilerin, kırışıklıkların ve düzensizliğin görünümünü azaltan yaşlanma karşıtı özellikler de sağlarsınız.


Daha Çok Gün Işığı

Mevsim ne olursa olsun, yılın 365 günü güneş kremi sürmek şarttır. Terlemek veya sahilde vakit geçirmek için ideal olan su geçirmez formüller yerine makyaj olarak da kullanılabilen bir ürün kullanmayı düşünün. Sunscreen+Primer, makyajın altında 30 SPF koruması sağlarken cilt tonunu eşitler. Gün boyunca bir #ZOGlow elde etmek için Sunscreen+Powder SPF 40, hareket halindeyken yeniden uygulama için bir miktar ışıltılı mat bir görünüm sağlamak üzere 3 evrensel renkte gelir.


Dışarıda geçirilen zamanın artmasına ek olarak, daha yumuşak rutinleri yeniden başlatmaya başlayabilirsiniz. Yeni güneş lekelerini, hiperpigmentasyonu veya olgun cildi tedavi etmek için retinolü rutininize yeniden dahil etmeyi düşünebilirsiniz. Wrinkle+Texture Repair yalnızca% 0,5'lik güçlü bir retinol dozu sağlamakla kalmaz, bunun yanı sıra güçlü yaz güneşinden etkilenmiş olabilecek cilt dokusunu yumuşatmak için de çalışır.

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page