top of page

Mevsim Geçişlerinde Cilt Bakımı

Yaz aylarının sona ermesiyle birlikte sonbaharın daha kuru, daha soğuk havalarına geçiyoruz. Herhangi bir mevsimsel değişiklikle ortamlarımız değişir ve bu da değişen hava koşulları, güneş ışığına maruz kalma, sıcaklık ve rutinler gibi cildimize yeni dış stres faktörleri taşır. Bu yeni faktörler genellikle cildimizi etkiler ve bundan sonra gelişen cilt bakımı ihtiyaçlarını karşılamak için cilt bakımı rutinlerimizi değiştirmeye geçmemiz gerekir.

Bu değişiklikleri önceden planlamak ve olası cilt sorunlarının önüne geçmek için, bu değişikliklerin cildinizin dengesini nasıl bozabileceğini tahmin edin ve cilt sağlığınızın zirvesinde nasıl kalacağınız konusunda cilt bakımı uzmanınızla önleyici protokoller planlayın.


Nem ve Sıcaklık

Azaltılmış yaz sıcağı aynı zamanda nemin de azalmasına neden olur. Havada daha az nem ve sıcaklık olduğu için, daha serin hava cildinizi kurutabilir. Değişim zamanlarında düzenli bir cilt bakımı rutini, cildinizin nem tutma özelliğini etkileyen bariyer işlevini korumak için özellikle önemli hale gelir.

Cildinizi dengelemek için cildinizi temizleyin, eksfoliye edin, tonlayın ve havadaki mevsimsel değişiklikler gibi herhangi bir dış saldırganla başa çıkmaya hazırlayın. İster yağlı ister kuru bir cilde sahip olun, cildinizi yılın her günü hazırlamanız önemlidir. ZO® Skin Health, Making Skin Ready® portföyü ile her cilt tipi veya durumu için seçenekleri keşfedin.

Günlerin Kısalması

Yılın ilerleyen zamanlarına doğru gidildikçe gün ışığı azalır. Sıcaklık değişiklikleri ve daha az güneş ışığı nedeniyle, doğal olarak daha az güneş ışığı alırsınız ve bu da vücudunuzun ihtiyaç duyduğu temel besinleri cildiniz aracılığıyla sağlar. Daha az güneşe maruz kalma ile cildiniz matlaşabilir. Yaz ışıltınıza geri dönmek için günlük %10 C Vitamini dozu ekleyin. Cildinize sadece cildinizi aydınlatmak için antioksidanlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hidrasyonu teşvik eden ve çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü azaltan yaşlanma karşıtı özellikler de sağlar. Bunun yanı sıra cilt tonunuzdaki eşitsizliği düzenlemeye yardımcı olur.


Daha Az Güneş Işığına Maruz Kalma ve Daha Az Dış Mekan

Mevsim ne olursa olsun, yılda 365 gün güneş kremi sürmek şarttır. Terlemek veya kumsalda vakit geçirmek için ideal olan su geçirmez formüller yerine makyaj olarak da kullanılabilen bir ürün kullanmayı düşünün. Sunscreen + Primer, makyajın altında 30 SPF koruması sağlarken cilt tonunu eşitler. Gün boyunca ışıltılı bir görünüm elde etmek için Sunscreen + Powder SPF 40 tercih edebilirsiniz.

Dışarıda geçirilen zamanın azalmasına ek olarak, daha agresif protokolleri yeniden başlatma fırsatı vardır. Yeni güneş lekelerini, hiperpigmentasyonu veya yıpranmış cildi tedavi etmek için rutininize retinolü yeniden dahil etmeyi düşünün. Wrinkle + Texture Repair yalnızca %0,5'lik güçlü bir retinol dozu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güçlü yaz güneşinden etkilenmiş olabilecek cilt dokusunu yumuşatmaya da çalışır.

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page