top of page

Kuru ve Nemsiz Ciltler için Öneriler

Kuru, pul pul dökülen ve susuz kalmış ciltler için soğuk havalar tehlikelidir. Bunun nedeni, düşük sıcaklıkların hem dış hem de iç mekanlarda düşük nem anlamına gelmesidir. Epidermisin su içeriği, çevresindeki nem seviyesini yansıtma eğilimindedir, bu nedenle yağlı ve karma cilt tipleri bile kış aylarında kırmızı, kaşıntılı ciltlerden şikayetçidir. Neyse ki, günlük cilt bakımı rutininizde yapacağınız birkaç basit değişiklik, kış cilt semptomlarını hafifletebilir.


Nazik bir eksfaliyatör kullanın.

Nazik bir temizleyici ile aşındırıcı fiziksel eksfoliyatörleri değiştirmek, cildin daha soğuk ve daha kuru havaya uyum sağlamasına yardımcı olabilir. ZO Gentle Cleanser For All Skin Types, sağlıklı lipit dengesini korurken ve epidermisin doğal nem seviyesinin korunmasına yardımcı olurken ölü hücreleri, sebumu ve kiri temizleyen güçlü antioksidanlar ve botanik özler karışımı sayesinde susuz kalmış ciltler için mükemmeldir.


Retinol içermeyen bir seruma geçin.

Retinol, akne ve rosacea gibi cilt yaşlanmasının ve enflamatuar durumların tüm belirtilerini tedavi etmek için altın standart bir bileşendir. Bununla birlikte, cilt kış aylarında daha kuru ve tahrişe daha yatkın hale gelir, bu nedenle uygulama sıklığını azaltmak veya bir antioksidan seruma geçmek daha kuru cilt tipleri için faydalıdır.

ZO Skin Health Growth Factor Serum, yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak ve düzeltmek için günlük DNA onarımı ve antioksidan koruma sağlayan retinol içermeyen bir formülasyondur. ZPRO™ özel antioksidan biyomimetik protein kompleksi ile formüle edilen Growth Factor Serum, kolajen ve hyaluronik asit üretimini uyarır ve cilt hücrelerinin DNA'sını gelecekteki hasarlardan korur.


Enzimler her sorunu çözer.

Peeling fırçaları ve diğer mekanik cihazlarla kuru ciltlerin temas etmesi, kuru cilt semptomlarını şiddetlendiren ve daha fazla tahrişe ve pullanmaya neden olan kısa vadeli bir çözümdür.


Seramidler, cildin en üst katmanlarında doğal olarak bulunan, ölü hücreleri atmaya ve nem kaybını sınırlamaya yardımcı olan enzimlerdir. ZO Skin Health Renewal Crème, cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirmek ve sağlıklı hidrasyon seviyelerini geri kazandırmak için seramidler, antioksidanlar ve jojoba esterleri içerir.


Güneş kremini es geçmeyin.

Kış aylarında güneş ışığı, güneş yanıklarının suçlusu olan daha az UVB radyasyonu içerir. Bununla birlikte, tüm yıl boyunca mevcut olan uzun dalga boylu UVA ışınları bulutlardan, sisten ve pencere camından geçerek oksidatif strese ve erken yaşlanma belirtilerine neden olabilir. Minimum 30 SPF koruması, yüksek rakımlarda hayati önem taşır çünkü kar, UV ışınlarının %80'ini yansıtırken, kum ve su sadece %10-15 civarında yansıtır.


ZO Skin Health Smart Tone SPF 50, tüm cilt tiplerine kusursuz bir şekilde uyum sağlar ve UVB, UVA, mavi ışık ve hava kirliliğine karşı görünmez, mat bir koruma sağlar.


25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page