top of page

Kristal ve Özel Taşların Cilde Etkisi

Kristalin güçlü bir enerjisi vardır ve tüm alanların enerjisini iyileştirmek ve arttırmak için kullanılabilir. Bu nedenle kristalleri meditasyon için kullanabilir, yaşam alanınızı güzelleştirebilir, içme ve banyo suyunuz için enerji sağlayabilir, negatif enerjiyi arındırabilir ve uzaklaştırabilirsiniz. Bunların yanı sıra çantanıza koyabilir, arabanızda, çalışma alanınızda, banyonuzda, yatak odanızda ve oturma odanızda kullanabilirsiniz. Çok fazla varsa, kristalleri meditasyon için kullanabilir veya kendinizi iyi hissetmek istediğiniz birkaç yere yerleştirebilirsiniz.


Her kristalin bir titreşimi vardır. Bu titreşim onun kendi enerjisidir. Kristal Taşlar fiziksel, duygusal ve zihinsel denge oluşturmanıza yardımcı olur. Bu taşların enerjisi, dengesiz bir enerji dengesini koruyarak uyum ve mutluluk yaratır. Ancak her taşın kendine özel iyileştirici etkisi olduğu için kristal taşlar da ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir.

Peki, kristalin özelliklerine karar verdiniz ve size uygun kristali buldunuz. Şimdi ne yapmalısınız? Kesinlikle enerjisini temizlemelisiniz! Unutmayın, sizden önce ne tür bir enerji yüklendiğini bilmiyorsunuz. Kristalleri 12-24 saat tuzlu suda bekletin. Ardından 12 saat güneşte bırakın. Artık enerjisi pozitif!


Cilt bakımında kristal taşlar, kullanılan ürünlerin etkisini arttırmak için enerji ve mineralleri titreşim yoluyla aktarır. Titreyen kristal taş, cildi koordine eden kırılgan hücrelere doğru hareket eder. Cilde havalandırma sağlar ve cildi rahatlatır. Örneğin gül kuvars yatıştırır, kan dolaşımını hızlandırır ve kızarıklığı önler.


Cildinize iyi bakmazsanız egzama, alerji, kuru cilt, mantar gibi çeşitli cilt hastalıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Ancak kristal taşlar bu tür cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Örneğin ametist, cilt hastalıklarına karşı iyi bir kristal olarak bilinir.

23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии


bottom of page