top of page

İyi Bir Cilt Bakım Alışverişi Nasıl Olmalı?

Bugünlerde cilt bakım ürünlerini hemen hemen her yerden satın alabilirsiniz. Piyasayı "daha genç görünen bir cildi canlandırdığını" veya "cilde iyileştirici enerjiler aşıladığını" iddia eden ürünlerle dolduran çok sayıda cilt bakım markasıyla, hangi ürünlerin size gerçek, uzun süreli sonuçlar vereceğini anlamak giderek zorlaşıyor. Etrafta alışveriş yaparken, farklı ürünler arasında gezinirken kendinize “Fark nedir?” diye soruyor olabilirsiniz veya “İşe yarıyorlar mı?”


İster yüz yüze ister çevrimiçi alışveriş yapıyor olun, bir sonraki cilt bakımı satın alma işleminizi yapmadan önce, oyunun kurallarını değiştiren şu faktörleri göz önünde bulundurun:


İçindekiler

Bakmanız gereken ilk şey, içerik listeleridir. Cilt bakım ürünleri genellikle uzun ve dolambaçlı bir içerik listesine sahiptir, ancak odaklanmanız gereken şey aktif bileşenlerin listesidir.


Çoğu cilt bakım ürünü, tüm cilt tiplerine uyacak şekilde formüle edilmiştir. Bu nedenle az miktarda veya hiç aktif bileşen içermezler. Herhangi bir aktif bileşen olmadan ürün, önemli değişikliklerin etkili olabileceği derinlere nüfuz etmek yerine, ölü cilt hücrelerinin bulunduğu cilt yüzeyinde oturması muhtemeldir. Sonuç olarak, herhangi bir gelişmenin görülmesi aylar alabilir; bu, sonuçta yalnızca minimum sonuç verebilecek daha fazla ürüne daha fazla para harcayacağınız anlamına gelir.


Arzu ettiğiniz sonuçları elde etmek için doğru konsantrasyonda aktif bileşenlere sahip ürünlere yatırım yapın. Kendinizi bir daha dermatoloğunuzun ofisinde veya bir sonraki sanal konsültasyonunuzda bulduğunuzda, tavsiye edilen ürünleri, aktif bileşenleri ve cildinize nasıl yardımcı olabileceklerini sorduğunuzdan emin olun.

Teslimat ve Bilimsel Yenilik

"Teslimat sistemi" sektördeki en yeni terim olabilir, ancak bir ürünün etkinliği için aktif bileşenleri kadar önemlidir. Bir ürünün dağıtım sistemi, temel bileşenlerin cildin daha derin katmanlarına erişme yöntemidir.


Deri üç katmandan oluşur: epidermis, dermis ve subcutis. Epidermis, sizi çevresel hasar, tehlikeli UV maruziyeti, virüsler ve diğer bakteriler gibi dış etkenlere karşı koruyan cildin en dış tabakasıdır. Herhangi bir cilt bakımının bu katmana nüfuz etmesinin ve çok ihtiyaç duyulan peptitleri ve vitaminleri en çok ihtiyaç duyulan dermise kadar iletmesinin ne kadar zor olduğunu hayal edebilirsiniz. Aktif içerikli, ancak verimsiz bir dağıtım sistemine sahip cilt bakım ürünleri cildin üzerinde bulunur. Nemlendirici ve koruyucu işlevlere sahip olabilirler ancak ciltte önemli bir değişiklik yaratmazlar.


Klinik Denemeler

Hangi cilt bakım ürününün size en iyi sonucu vereceğini araştırırken klinik deneyler en iyi arkadaşınızdır. Klinik araştırmalar, ürün iddialarının kanıtlanmasında kilit bir rol oynar ve aynı zamanda bir tüketici olarak sizin için güvenli ve etkili olmasını sağlar. Klinik deneyler, genellikle doğru veriler ve bilimsel destek sağlamak için farklı ölçüm birimleri kullanılarak üçüncü taraflarca yapılır.


Örneğin, ZO® Skin Health, cilt sarkması ve gevşekliğinin görünümünü gözle görülür şekilde iyileştiren yenilikçi bir ürün olan Firming Serum’u ortaya çıkardı. Bu ürün, 45 katılımcının yer aldığı 12 haftalık kapsamlı bir klinik çalışma ile desteklenmiştir. Katılımcıların %97'si cilt sıkılığında önemli bir iyileşme gösterdi, %93'ü orta yüz ve çene hattı sarkmalarında önemli iyileşme gösterdi. Bu sonuçlar, bilimsel topluluk tarafından yaygın olarak kabul edilen ölçüm teknikleri kullanılarak değerlendirildi.


Doktorunuzdan veya cilt bakım uzmanınızdan yararlanın ve satın aldığınız ürünlerin cildinize uygun olduğundan ve elde etmek istediğiniz sonuçları size vereceğinden emin olmak için onlarla mutlaka bu detayları konuşun.

28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page