top of page

Güneşten Korunun, Riskleri Azaltın!

Cilt kanserinin dünyadaki en yaygın kanser türlerinden birisi olduğunu biliyor muydunuz? Güneşe maruz kalmanın riskleri her zaman çok fazladır. Cildinizi yıl boyunca nasıl korumanız gerektiğini bilmeniz ve cildinizi sağlıklı tutmanız her zaman çok önemlidir.


Cilt kanseri yüksek oranda önlenebilir. Melanom dışı cilt kanserlerinin yaklaşık %90'ı ve melanom vakalarının %85'i güneşten gelen UV radyasyonuna maruz kalma ile ilişkilidir. Cildiniz için güneşten korunmayı bir öncelik haline getirmeye başlamak için asla çok erken veya çok geç değildir.


Birçoğumuz evde kalarak güneşle aramıza mesafe koyduğumuzu sanabiliriz. Ancak ister içeride ister dışarıda olun, her gün güneş kremi sürmeye devam etmeniz gerektiğini unutmamak önemlidir. Günlük güneşten korunma cilt sağlığı için çok önemlidir.


Cildinizi zararlı UV ışınlarından korumak için günlük olarak uygulayabileceğiniz bazı kolay ipuçları:


*Sık dokunmuş giysiler tercih edin. Cildinizi ne kadar kaparsanız o kadar iyidir, bu nedenle uzun kollu ve uzun pantolonları tercih edin.


*Yüzünüzü zararlı UV ışınlarından daha fazla korumak için geniş kenarlı bir şapka tercih edebilirsiniz. UV koruyucu güneş gözlüğü takabilir veya hatta bir şemsiye taşıyabilirsiniz.


*Gündüz dışarıdaysanız, güneşin en güçlü olduğu 10.00-16.00 saatleri arasında gölgede kalmaya çalışın.

*Güneş kremi gün boyunca, güneşe maruz kaldığınızda her iki saatte bir ve yüzdükten veya terledikten hemen sonra tekrar uygulanmalıdır.


*Özellikle uzun süre dışarıda olmayı planlıyorsanız, SPF 30 veya daha yüksek olan geniş spektrumlu güneş kremi kullanın.


*Gökyüzü bulutlu olduğunda bile güneş kremi uygulayın. Cilt uzmanları, güneşin UV radyasyonunun %20'sinin bulut kapsamı tarafından engellendiğini belirtir; bu hala cildinize ulaşan UV radyasyonunun %80'idir.


*Kapalı bir ortamda bile güneş koruyucu uygulayın. Neredeyse tüm UVB ışınları cam pencereler tarafından emilir, ancak UVA ışınları yine de geçebilir.


Sizlerin zararlı güneş ışınlarından korunmasına yardımcı olmak için ZO® Skin Health, Triple-Spectrum Protection®'ın en son ürünü olan Sunscreen + Powder SPF 40'ı piyasaya sürdü. Bu ürün cildi zararlı UV ışınlarından koruyan, eşit bir cilt tonu için sağlamak için gelişmiş pigmentlerle oluşturulmuş bir cilt savunma ürünüdür. Sunscreen + Powder'ın ultra yumuşak fırçası, makyajınızı rahatsız etmeyecek şekilde eşit ve kusursuz bir uygulama sağlar ve çantanıza atıp gün boyunca tekrar uygulamak için mükemmel bir hale getirir.

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page