top of page

Gözaltı Morluklarından Kurtulmak Mümkün mü?

Göz morlukları insanların günlük hayatlarını tatsız hale getiren kozmetik sorunlardan biridir. Göz çevresinde zengin bir kan damarı ağı vardır. Zamanla cilt ince ve hassas hale geldikçe alt göz kapağında ödem ve torbalanma kaçınılmaz sonuçlardır. Genetik faktörler, gözaltı yağ yastıkçıkları, hormonal ve metabolik bozukluklar, alerjik faktörler bizi daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Bu dönemde aşırı tuz alımından kaçınmak ve yeterince su tüketmek çok önemlidir. Ayrıca olası tıbbi nedenler (böbrek, tiroid, alerji) ve kullanılan kozmetikler açısından da sorun araştırılmalıdır. Uygun olmayan kozmetiklerin kullanılması gözyaşı kanalını tıkayabilir ve şişliğin artmasına neden olabilir. İyi bir muayene ve sonrasında atılacak doğru tedavi adımları ile bu sorun en aza indirilebilir.


Gözaltında morluklar için muayene önemlidir. Hastanın ciddi göz torbaları veya morluklara neden olan sarkmaları varsa, öncelikle hastaya ameliyat talimatı verilmelidir. Gözaltında çökme varsa hyalüronik asit dolgu maddesi enjekte edilerek doku kaldırılabilir.

Muayene sırasında bağ dokusu kaybı olmaz, sadece renk değişimi olur, göz çevresine özel kimyasal peeling uygulaması yapılabilir, bu da bölgenin daha parlak olmasına neden olabilir.


Şiddetli bağ dokusu kaybı morarmaya neden oluyorsa yukarıdaki tedavi seçeneklerine ek olarak göz çevreniz için doktorunuz veya güzellik uzmanınız tarafından özel olarak önerilen ZoSkin ürünlerini de kullanmalısınız.


Nedeni ne olursa olsun yapılacak tüm tedavilerin yanı sıra renk açıcı kremler, E, K, C vitaminleri ile bazı büyüme ve doku faktörlerini içeren kremler ve esanslar tedavinin başarı oranını artırmak için önerilir. Hastanın şikayetinin kesin nedeni belirlenerek ve doğru yönlendirilerek tüm bu tedavi seçenekleri arasından doğru olanı seçilebilir.

24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

תגובות


bottom of page