top of page

Erkekler için Cilt Bakımı

Uygun bir cilt bakımı herkes için sağlıklı bir cilt oluşturabilir ve koruyabilir. Cinsiyet de dikkate alınması gereken bir faktördür. Erkekler düzenli evde bakımdan büyük ölçüde yararlanabilir.

Erkekler ve kadınlar, ciltlerinin ihtiyaçlarını benzersiz kılabilecek yaşam tarzı ve davranış değişikliklerine sahip olabilirler. Yüksek miktarda testosteron nedeniyle, erkeklerin kadınlardan daha aktif yağ bezleri vardır. Bu da sivilce, parlaklık ve geniş gözenekler olasılığını artırır. Bu yaygın cilt endişeleri hakkında farkındalık ve eğitim, sağlıklı bir cilde doğru ilk adımdır.


Cilt Tipinizi Öğrenin

Her cilt tipi benzersizdir: bazıları yağlıdır ve akneye daha yatkındır, bazıları daha kurudur ve düzenli olarak nemlendirilmeye ihtiyaç duyar, bazıları hava ve iklime bağlı olarak değişir. Cildinizi tanımak önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri bir cilt sağlığı uzmanına görünmektir.

Temizle, Eksfoliye Et, Tonikle

Sağlıklı cilt temel bilgilerle başlar. Düzenli bir temizleme, peeling ve tonik rutini oluşturmak, cildi dengeli bir duruma getirebilir ve bu da daha net bir cilt ve daha eşit bir cilt tonu sağlayabilir.

Cildi temizlemek önemli bir adımdır. Gün boyunca biriken kirleri, kalıntıları ve teri temizler. Gentle Cleanser, tüm cilt tipleri için belirtilen ve ciltte tazelenmiş bir his bırakan hafif bir jel formülüdür.


Eksfoliasyon bir sonraki adımdır. Ölü cilt hücrelerini yok eder ve cilt hissini yumuşatmaya yardımcı olabilir. Tıraş olan erkekler için tipik bakım rutinlerinden önce peeling yapmak, tıraşla ilgili tahrişi en aza indirmeye yardımcı olabilir ve daha iyi bir tıraş ile sonuçlanabilir. Exfoliating Polish sadece fiziksel olarak eksfoliye ile kalmaz, aynı zamanda cildin parlaklığını da artırır.


Tonikleme, peelingi takip eder. Fazla yüzey yağını giderir ve gözenekleri temizler. Ayrıca fazla kalıntıları gidermek ve görünür kızarıklık görünümünü ve hissini azaltmak için tıraştan sonra da kullanılabilir.


Rutininize Antioksidan Ürün Ekleyin

Her cilt tipi, erken yaşlanma belirtilerini en aza indirmek ve cildi genç bir şekilde sağlıklı tutmak için bir antioksidan ürün eklemekten yararlanabilir. Men's Health dergisi, cildin doğal restorasyon sürecini destekleyen güçlü bir antioksidan serum olan Daily Power Defense'i önermektedir. Bu güçlü ürün, cilt bariyeri işlevini destekler. Antioksidan özellikler sunar ve cilde sağlıklı bir parlaklık verir.


Güneş Kremi

Amerikan Dermatoloji Akademisi'ne göre, erkeklerin 65 yaşına kadar melanom geliştirme olasılığı kadınlardan iki kat daha fazladır. Bunun bir nedeni, erkeklerin her gün güneş kremi kullanma olasılığının kadınlardan çok daha düşük olmasıdır. Günlük güneş koruması kullanmak, cildi zararlı ışınlardan ve çevresel hasarlardan korumaya yardımcı olabilir. Tüm cilt tipleri rutinlerini güneş koruması ile tamamlamalıdır.


Daily Sheer SPF 50 suya ve terlemeye karşı dayanıklıdır ve geniş spektrumlu koruma sunar. Ayrıca cildin kuru hissetmesini önleyerek nemi hafifçe yenilemeye yardımcı olur.


6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page