top of page

Cilt Yaşlanma Mekanizmasına Meydan Okuyan “Firming Serum”

Özel bir biyomimetrik kompleks ve anti-inflamatuar sistem ile formüle edilen ZO Skin Health Firming Serum, daha belirgin bir yüz konturu için sarkma ve cilt gevşekliğinin görünümünü azaltır.


Cilt Yaşlanmasının Mekanizması

Cildin yaşlanma süreci karmaşıktır ve sayısız içsel ve dışsal faktörden etkilenir. Cilt yaşlanmasında rol oynayan en belirgin biyolojik süreçler, DNA onarımı ve stabilitesindeki, mitokondriyal fonksiyondaki ve hücresel metabolizmadaki değişikliklerdir. UV radyasyonu ve serbest radikal hasarı gibi dış faktörler, dermiste morfolojik değişikliklere neden olur, fibroblast aktivitesini değiştirir ve nihayetinde daha ince bir epidermis, kollajen kaybı ve zayıf cilt onarımına yol açar.


Zamanla, yapısal proteinler olan kolajen ve elastin kaybı, cildin şeklini ve yapısal bütünlüğünü koruma yeteneğini etkiler. Mekanik şoklara ve çevresel stres faktörlerine dayanamayan epidermis gevşer, çöker ve tanımlanmış şeklini kaybeder.


Çözüm

Firming Serum'un biyoaktif formülü, dermisi epidermise bağlayan sabitleyici fibrilleri destekler ve cildin yapısal bütünlüğünü korur.

Sodyum DNA

Yaşlanan ciltteki fibroblast hücreleri etkisiz hale gelir ve kolajen ve elastini geri yükleyemez. Sodyum DNA, fibroblast aktivitesini desteklemek ve elastikiyeti ve sıkılığı artırmak için cildin matris oluşum süreciyle birlikte çalışır.


ZCORE Anti-inflamatuar Kompleks

Fibriller dejenerasyon, dermal-epidermal bağlantıyı zayıflatır ve dermis ile epidermis arasında yetersiz besin takviyesi ile sonuçlanır. ZCORE kompleksi, dermal-epidermal bağlantı bütünlüğü için sabitleyici fibrilleri desteklemek için biyomimetrik tetrapeptid ve tatlı sarı yonca içerir.


Klinik Olarak Kanıtlanmış Sonuçlar

45 katılımcının katıldığı kapsamlı bir klinik çalışmada, Firming Serum'un sıkılık ve sarkma görünümünü iyileştirdiği ve cildin şeklini ve gücünü korumaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.


Katılımcıların %97'si Cutometer ile ölçüldüğü üzere 12. haftaya kadar sıkılıkta önemli bir iyileşme gösterdi, %88'i elastikiyet artışı gösterdi, deneklerin %93'ü ise uzman bir klinik derecelendirici tarafından 12. haftaya kadar orta yüz ve çene hattı sarkmalarında önemli iyileşme gösterdi.


Firming Serum'un hafif formülü, tüm cilt tipleri tarafından tolere edilebilecek kadar hafiftir ve hassas cilt bölgeleri için uygundur. Bu nedenle tüm yaşlanma karşıtı programlara eklenebilir.

104 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page