top of page

Cilt Neden Solgun Görünür?

Yanlış cilt bakımı, stres ve hava kirliliği cildin solgun görünmesine neden olabilir. Solgun, cansız ve mat cilt, cildin üst tabakasındaki ölü deri hücreleridir. Bunlardan arınma işlemine de peeling adı verilebilir. Bu durum genellikle stres, yoğun ritim ve aşırı makyaj sonrası ortaya çıkar ve farklı nedenlerle de olabilir. Hava koşullarındaki değişiklikler, kuvvetli rüzgarlar, yaşa bağlı solgunluk, demir ve A vitamini eksikliği, ciltteki kolajen ve elastik liflerin kaybı gibi bu sebeplerden bazıları aynı anda cildin solgun, mat ve cansız hale gelmesine neden olabilir.

Cildin solgun görünmesinin birçok nedeni vardır. Cildiniz solgun ve donuk görünmeye başlarsa, en yaygın nedenlerden bazıları mevsimsel değişiklikler, yaşlanmanın etkileri veya A vitamini eksikliğidir. Merak etmeyin, cildinizin her mevsim canlı ve parlak olmasını sağlayacak ürünlerimiz var! Herkesin cildi dönem dönem pürüzlü ve kuru hale gelir, ancak bu uzun sürmez. Cildiniz uzun süre cansız görünüyorsa ve 30'lu yaşlarınızdaysanız bunun nedeni kolajen eksikliği olabilir. Deri altı dokusu, 30 yaşından itibaren kolajen üretimini kademeli olarak azaltır. Kolajen azaldıkça cildin elastikiyeti azalır, daha mat görünür ve zamanla kırışıklıklar oluşmaya başlar.


ZO Skin Daily Power Defense, içerdiği ultrazom (UV endonükleaz) ve roksizom (glikozilaz) sayesinde DNA onarımı hızlı bir şekilde başlatır. E vitamini ise antioksidan etkisiyle cilt bariyerindeki zararlıları nötrlemeye yardımcı olur. İçerdiği retinol, epidermal yenilenmeyi ve kolajen üretimini uyarır, cilt tonunu eşitler. Matrixil 3000 ise kolajen üretimini uyarır ve dolayısıyla cildin solgun görünümü gider.

2.467 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page