top of page

Cilt Bakımında “Growth Factor”un Yeri

Kış sezonuna giriş yapmışken, erken yaşlanma konusunda endişeli kişiler, yaz aylarının ciltleri üzerindeki etkisini görmeye başlamış olabilirler. UV ışınları cilt yaşlanmasını hızlandırır. Yaşlanma belirtilerini gözle görülür şekilde iyileştirmeye çalışırken, birçok cilt bakım ürününün zirvesine çıkan yeni bir bileşeni fark etmiş olabilirsiniz: Growth Factor.


Growth Factor’u kısaca anlatmak gerekirse, bileşenleri zaten doğal olarak üretilen ve vücutta bulunan proteinlerdir. Bu proteinler hücrelerdeki reseptörlere bağlanır ve önemli iletileri iletir. Derideki çeşitli mikroorganizmalar, hücrelerinize “kolajen üretmesini” veya “daha ​​fazla elastin oluşturmasını” söyler. Ne yazık ki, yaşlandıkça, çoğu şey gibi vücudumuz da daha az miktarda bu bileşeni üretir. Bu, kolajen üretiminde bir azalmaya ve elastinin zayıflamasına neden olur, bu da daha sonra çizgiler, kırışıklıklar ve sarkma, cilt inceltme gibi yaşlanma belirtilerine dönüşür.

Günlük cilt bakımı rutininize yüksek konsantrasyonda Growth Factor ürünleri eklemek cilt gençleşmesini destekler. Tüm cilt tipleri için güvenlidir. ZO® Skin Health'de, her ikisi de bitki ve enzimatik olarak türetilmiş büyüme faktörleri içeren Growth Factor Serum ve Growth Factor Eye Serum teknolojilerini sunuyoruz. Growth Factor Serum, ZO'nun klinik olarak kanıtlanmış büyüme faktörü teknolojisini, hastaların ince çizgileri ve kırışıklıkları gözle görülür şekilde iyileştirerek, doğal dolgunluk görünümünü destekleyerek ve içeriden nemi geri kazandırarak cilde daha genç bir görünüm kazandırmasına yardımcı olan güçlü, ancak nazik bir çözümde kullanır. Growth Factor Eye Serum ise koyu halkaların görünümünü iyileştirmeye, kırışıkları ve çukurları dolgunlaştırarak, gözle görülür şekilde doldurarak yorgun gözlerin görünümünü yeniden canlandırmaya yardımcı olur.


Kullanıcılar bu ikili ürünü günlük protokollerine dahil ederek hızlı etkili sonuçlar ve uzun vadeli faydalar elde ederler. Growth Factor Serum için yapılan 12 haftalık bir klinik çalışmasında, ZO® Skin Health şunları buldu:


*Kullanıcıların %95'i 8 hafta sonra doku ve pürüzlerde iyileşme bildirdi.

*Kullanıcıların %78'i cildinin 12 hafta sonra daha sıkı göründüğünü söyledi.

*Kullanıcıların %92'si, 12 haftanın sonunda cildin genel görünümünde iyileşme olduğunu bildirdi.

132 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page