top of page

Cilt Bakımı Önerileri

Herkesin günlük alışkanlıklarını değerlendirdiği ve önümüzdeki süreçlerde hangisini ortadan kaldıracağını ya da devam ettireceğini belirlediği zamanlar vardır. Geçtiğimiz 1,5 yıl pek alışılmadık bir yıldı. Uzun sürelerce evde kalındı, "mask-ne" yeni cilt bakımı sorunu haline geldi ve SPF seyrek olarak uygulandı. Cilt bakımına önem veren birisiyseniz, cilt bakımı rutininizi yeniden değerlendirmek ve cildiniz için doğru rutini bulmak her zaman iyidir.


Üç adımdan oluşan ZO'nun Getting Skin Ready® protokolü ile sağlıklı cildin temellerine geri dönelim: temizleme, eksfoliasyon ve tonlama. Bu basit sistem, cilt işlevini ve genel cilt sağlığını iyileştirmek için sinerjik olarak çalışır. Yaşlanmayı geciktirme, cilt parlatma veya akne temizleme endişelerinden sağlıklı cilt burada başlar.

Temizlik: Cildinizi mutlaka her gün temizleyerek, temiz ve genç tutun. Temizleyiciniz cilt tipinize bağlı olarak farklılık gösterebilir ve bu mevsimsel olarak değişebilir. Örneğin, birçok insan şu anda artan sıcaklıklarla daha yağlı bir cilt yaşıyor. Cilt kuruluğu hassas cildi şiddetlendirebileceğinden, cildi soymadan veya kuru bırakmadan kirleri temizlemek için ZO'nun Hydrating Cleanser gibi yatıştırıcı, daha yumuşak bir temizleyiciyi tercih edin.


Eksfoliasyon: İster fiziksel ister kimyasal olsun, eksfoliasyon daha eşit tonda bir cilt için gözenekleri tıkayan ölü cilt hücrelerinden kurtulmanın anahtarıdır. Kuru cilde sahip olanlar bile pul pul dökülmeden fayda görebilirler. Ölü hücreler ve diğer kalıntılar temizlendiğinde, diğer cilt bakımı ürünleriniz ve nemlendiricileriniz cilde daha iyi nüfuz edecek ve ürünlerinizden en iyi şekilde yararlanacaksınız. Hem hastalar hem de doktorlar arasında favori bir eksfoliyatör, haftada 2-3 kez cildinizi nazikçe parlatmak için magnezyum oksit kristalleri içeren Exfoliating Polish ürünüdür.


Tonlama: Getting Skin Ready® için üçüncü adım tonlamadır. Artık tonlama, cilt temizleme ve peeling yoluyla zaten hazırlandıktan sonra bazen gereksiz bir üçüncü adım olarak görülebilir ancak tonlama çoğu cilt tipi için önemli bir adımdır. Seçilen tonere bağlı olarak, cildin pH seviyesinin dengelenmesinde etkilidirler. Bu da, daha titreşimli ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın yanı sıra ciltteki fazla yüzey yağını sakinleştirip kontrol altına alır. Yeni başlayanlar ve kuru, hassas cilde sahip olanlar için Calming Toner, cildi dengelemek için harika bir seçenektir.

54 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page