top of page

Cilt Aydınlatıcı Çözümler

Ele alınması en zor cilt endişelerinden biri, cildinizde çiller, koyu lekeler ve hatta melazma şeklinde ortaya çıkabilen ve cildin hem ton hem de renk olarak donuk ve düzensiz görünmesine neden olan hiperpigmentasyondur. Hiperpigmentasyon, kronik UV maruziyeti, hormonal dalgalanmalar, akne lekeleri veya enflamatuar tepkiler gibi bir dizi faktör tarafından tetiklenebilir.


Cilt bakımı sıralamasının "cilt parlatma" bölümüne dalmadan önce doktorunuzla veya cilt bakımı uzmanınızla görüşmeniz önemlidir. Hidrokinon veya retinol gibi bazı güçlü aktif maddeler, koyu lekeleri temizlemek için ihtiyacınız olan etkiyi sağlayabilir, ancak aynı zamanda koyu ten tonlarında veya hassas cilde sahip hastalarda olumsuz estetik etkilere neden olabilirler.


Şiddetli ve inatçı hiperpigmentasyonunuz varsa, doktorunuz veya cilt bakımı uzmanınız, cilde daha derinlemesine nüfuz edebilecek veya pul pul dökebilecek alternatif muayene içi prosedürler önerebilir. Kimyasal peeling, yoğun atımlı ışık (IPL) ve mikrodermabrazyon gibi birçok tedavi etkili olabilir, ancak cilt tipiniz ve yaşam tarzınız için doğru olanı bulmak önemlidir.

Cildiniz için en iyi etki yönteminin hangisi olduğuna bağlı olarak, ZO®Skin Health olarak sizlere en çok sevilen Brightalive® Cilt Parlatıcı'nın artırılmış bir konsantrasyonu olan Brightalive® Serum Accelerated'ı önerebiliriz. Bu ürün, işlem sonrasında cildinizi rahatlatır.


Uygulama sonuçlarınızı korumak için veya sadece hafif pigmentasyon sorunlarını tedavi ediyor olsanız bile, cilt parlaklığını, cilt netliğini artırmak ve koyu lekelerin görünümünü azaltmak için herhangi bir günlük rutine Brightalive® Cilt Parlatıcı ekleyebilirsiniz. Retinol ve hidrokinondan kaçınmak isteyen daha koyu veya hassas cilde sahip hastalar için oldukça güvenli bir seçenektir. Halihazırda % 10 C Vitamini hayranıysanız, Brightalive® ilavesi cildinize ekstra güç verecek ve "parlayan" duruma ulaşmanıza yardımcı olacaktır.


Eğer cilt parlatma için yeni bir rutine hatta belki de genel olarak cilt bakımına başlamak istiyorsanız cilt canlandırıcı rutin temelinize Brightalive® eklemeniz gerekebilir. Daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page