top of page

Cildinizi Güneşten Koruyun!

Türkiye’deki en yaygın kanserin cilt kanseri olduğunu ve her yıl binlerce vakanın rapor edildiğini biliyor muydunuz? Özellikle cilt kanserinin de en önlenebilir kanser türlerinden biri olduğu düşünüldüğünde şok edici bir sayı. Cilt kanserinin en tehlikeli formu olan melanomun yaklaşık %85'i ve melanom dışı kanserlerin %90'ı güneşten gelen ultraviyole radyasyona maruz kalma ile bağlantılıdır.


Peki, cilt kanserine yakalanma riskinizi neredeyse yüzde 50 oranında nasıl azaltabilirsiniz? Basit bir adım: Güneş Kremi.


Sadece 15 dakika güneşe maruz kalmak korunmasız cilde zarar verebilir. Ancak, kimyasal veya fiziksel bir güneş koruyucunun düzenli olarak günlük uygulanması yoluyla, genel UV ışınlarına maruz kalmanız azalır, cilt kanseri riskiniz, kırışıklıklar ve koyu lekeler gibi gözle görülür fotoyaşlanma belirtilerini azaltır.


Renkli veya renksiz seçimler, mat veya nemli yüzeyler ve çok çeşitli suya dayanıklı güneş kremleri gibi çeşitli seçeneklerle cildiniz için doğru güneş koruyucuyu seçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bir güneş kremi sizin için uygun değilse pes etmeyin ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı aramaya devam edin. En iyi güneş kremi, her gün sürmekten mutlu olacağınızdır.

ZO® Skin Health'de güneşten korunma ürünleri seçimimizin iki ortak noktası vardır:


ZO® Triple-Spectrum Protection®, cilde zararlı UVA, UVB ve I-RA ışınlarına ve ayrıca yüksek enerjili görünür (HEV) ışığa karşı geniş spektrumlu koruma sağlamak için mavi ışık olarak da bilinir.


Serbest radikal hasarını nötralize etmeye ve gelecekteki erken yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olmak için zamanla salınan bir ZOX12® kompleksi aracılığıyla antioksidan koruma.


Cilt kanseri risk faktörleriniz, ışığa duyarlılığınız veya cilt durumunuz ne olursa olsun, ZO'nun bilimsel olarak üstün güneş koruyucuları, tüm cilt tipleri için mevcut en kapsamlı güneş korumasını sunar. Hassas cilt tipleri, Geniş Spektrumlu Güneş Koruyucu'nun yatıştırıcı ve nemlendirici formülasyonu ile rahatlama bulduğundan, makyaj severler Sunscreen + Primer'ın cilt yumuşatma özelliklerinin keyfine varacak.


Sağlıklı, bronz bir ışıltıdan hoşlanıyorsanız, Smart Tone özelleştirilebilir renkli tanecikler sunar, ancak aradığınız ürüm terlemeye dayanıklılıksa, Daily Sheer suya maruz kaldığı andan itibaren 80 dakikaya kadar koruma sağlar. Son olarak, tüm gün güneşten korunmanın anahtarı, her iki saatte bir yeniden uygulamadır. Bu, Sunscreen + Powder ile çok daha basit hale getirilmiştir.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page