top of page

Bu Kış Cildinizi Kurtaracak 5 Kolay Cilt Bakım Adımı

Kış kapımıza dayandı. Artık ülkemizin birçok yerini rüzgar ve sağanak yağış etkisi altına aldı ve birkaç hafta içinde daha soğuk bir hava sürecine gireceğiz. Bu hava geçişi cildinizi kuru, donuk ve lekeli bir görünüme getirebilir. Bu yazımızda rutininize beş basit cilt bakımı eklerseniz, tepeden tırnağa nasıl ışıldayacağınızı anlatacağız.


*Cildinizi eksfoliye edecek bir ürün kullanın.

Cilt bakım rutininizde yalnızca bir değişiklik yaparsanız, cildinizin daha serin ve daha kuru havaya uyum sağlamasına yardımcı olmak için taneli bir eksfoliye ediciyi nazik bir cilt temizleyicinizle değiştirin. Exfoliating Polish ürünümüz, tüm cilt tipleri için ölü hücreleri, sebumu ve kiri tamamen ortadan kaldıran BHA (beta-hidroksil asit) ile formüle edilmiştir, lipidler ve antioksidanlar ise koruyucu bariyer işlevini harekete geçirir ve cildin doğal nem seviyesini korumasına yardımcı olur.


*İçtiğiniz su miktarını artırın.

Hayır, kahvenizdeki su sayılmaz! Yeterince su içmek sadece iç organlarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizin dolgun ve parlak kalmasını sağlar. Günde altı ila sekiz bardak içmeyi hedefleyin ve alkol ve kafein tüketimini minimumda tutun.

*Rutininize bir serum ekleyin.

Cildinizin zorlu kış koşullarında canlı ve sağlıklı kalması için neme ihtiyacı vardır ve bu nedenle hücre yenilenmesini uyaran, kolajen bozulmasını azaltan ve cilde bol miktarda antioksidan yükleyen Growth Factor Serum gibi çok çalışan bir serumu edinmenin şimdi tam zamanı. Growth Factor Serum serbest radikal hasarıyla savaşır ve DNA onarımını teşvik eder.


*Cildinize enzim yüklemesi yapın.

Kuru cildi fiziksel bir eksfoliyatör ile soymak, cildi tahriş ederek daha da kötüleşmesine neden olabilecek kısa vadeli bir düzeltmedir. Bunun yerine, cildin ölü hücrelerden kurtulmasına yardımcı olan doğal enzimler olan seramid içeren bir ürün kullanın. Renewal Crème, cilt bariyeri işlevini güçlendirir ve nemin tutulmasını destekler.


*Güneş kreminizi her gün uygulayın.

Kulağa mantıksız geliyor biliyoruz ancak güneş hasarı kışın daha da kötü olabilir! Kar güneş ışınlarının %80'ini yansıtırken, kum ve su sadece %10-15'ini yansıtır. Ayrıca, uzun dalga boylu UVA ışınları (kırışıklığa neden olan tip) bulutlardan, sisten ve pencere camından geçerek cildinizde hasara yol açabilir. Gözenekleri tıkamaktan endişe ediyorsanız, Smart Tone SPF 50, özelleştirilebilir renk boncukları sayesinde tüm cilt tiplerine kusursuz bir şekilde uyum sağlarken, özel ZOX12 karışımı sürekli antioksidan koruma ve nemlendirme sağlar.

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page