top of page

Antioksidanların Önemi

Cilt bakımında güç merkezleri olarak ilan edilen bazı bileşenler vardır. Antioksidan içeren içerikler cilt bakımı endüstrisinde o kadar popüler hale geldi ki tüketiciler için bir moda sözcük haline geldi. Bununla birlikte, antioksidanlar bir moda sözcükten veya trend olan bir içerikten daha fazlasıdır. Cilt bakımı uzmanlarının, hastalara mevcut en iyi cilt sağlığı çözümlerini sunmak için tedavilerde ve bakım protokollerinde antioksidan kullanmaya devam etmesinin bir nedeni vardır. Antioksidanlar, çok yönlülükleri, güçleri ve istenen sonuçları verme kabiliyetleri nedeniyle tüm övgülerin daha fazlasıdır.


Yine de birçoğu için soru şu: “Bir antioksidan tam olarak nedir?” “Kaç çeşit antioksidan vardır?” ve “Kendi cildinizin yararına en uygun olanı nasıl anlarsınız?”


Bir antioksidan, cildi oksidasyondan ve serbest radikallerden koruyarak cilt hasarını önlemeye yardımcı olabilir. Işık ve UV ışınları, kirleticiler ve diğer saldırganlar gibi çevreden gelen serbest radikaller, cildin yaşlanmasının ardındaki en büyük suçlulardan biridir. Cilde bir antioksidan katarak, oksidasyon sürecini engelleyebilir, böylece cilde verilen hasarı yavaşlatır ve onarımını teşvik eder.

Cildin oksidasyonu ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü artırabilir. Aynı zamanda güneş hasarı, yaşlılık lekeleri, hiperpigmentasyon ve cildin gevşemesi ve sarkması şeklinde de kendini gösterebilir. Cilt bakımı rutininize antioksidanlar dahil ederseniz yaşlanma belirtilerini iyileştirmek, cildi aydınlatmak ve hatta cilt tonunu iyileştirmek için çalışabilirler. Cildinizi tanımak ve istediğiniz cilt sonuçlarını elde etmenin en iyi yollarını belirlemek için bir uzmana danışmak önemlidir. Bu bilgiyle, dahil edilecek en iyi antioksidan ürünü bulmak çok daha mümkün.


Cilt sağlığı ürünlerinde bulunan en popüler antioksidanlardan bazıları büyük olasılıkla cilt bakımı meraklılarına tanıdık geliyor. ZO® Skin Health, cilt tipine bakılmaksızın herkese cilt sağlığı çözümleri sunmak için tüm ürünlerde en son bileşenleri ve özel teknolojileri içerir. Aşağıda dermatologlar, estetikçiler ve diğer cilt sağlığı uzmanları tarafından kullanılmak üzere en iyi bilinen ve en çok tavsiye edilen antioksidanlardan bazıları verilmiştir.


C vitamini veya askorbik asit, piyasada en çok araştırılan ve kolayca bulunabilen antioksidanlardan biridir. Koyu lekelerin açılmasına, hatta cilt tonunun açılmasına yardımcı olur. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya çalışır Zo®Skin Health 10% Vitamin C Self-Activating, yüzeydeki renk değişikliğini gidermeye ve parlaklığı yenilemeye yardımcı olur.


A vitamini veya retinoller/retinoidler, yaşlanan cildi gençleştirme yeteneği ile en iyi bilinen güçlü bir antioksidandır. Kolajen üretimini teşvik ederek ve hücre yenilenmesini teşvik ederek A Vitamini, orta ila şiddetli yaşlanma belirtilerini azaltmak için en iyi tedavilerden biridir. Wrinkle+Texture Repair, ürünün cilt dokusunu eşitlemesini sağlayan, cildin hidrasyon kabiliyetini destekleyen, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indiren %0.5 retinol içerir.


E vitamini veya tokoferol, güçlü anti-enflamatuar özellikler içerir ve cilt hücresi yenilenmesini teşvik etmekle ilişkilendirilmiştir. ZO ® Skin Health Daily Power Defence, serbest radikal hasarını azaltmaya çalışan ve tüm cilt sağlığını destekleyen etkili bir antioksidan serumdur. Özel formülü, cildin kendini iyileştirme ve özellikle UV ışınlarından kaynaklanan çevresel hasarı giderme konusundaki doğal yeteneğini hızlandırır.

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page