top of page

Anti-Aging Rutini Neden Önemlidir?

Yüz bakımını hepimiz mutlaka yapıyoruz. Peki anti-aging bunun ne kadarını kapsıyor? Bu, önceliklerimizin en alt sıralarında yer alır.


Yaşlanmanın doğal, biyolojik sürecini durduramazsınız ancak UV radyasyonu, kirlilik ve sert kimyasallar gibi dış etkenlerin neden olduğu hasarı önlemek ve azaltmak için çok şey yapabilirsiniz. Her yaşta iyi görünmenize yardımcı olacak 3 basit adım:


Güneş Koruması

En son ne zaman kış aylarında güneş kremi sürdünüz? Yaşlılık lekeleriyle dolmasını istemiyorsanız, her gün güneş kremi sürmeli ve tazelemelisiniz. Evet, yaşlılık lekelerinin yaşla ilgisi yoktur. Korunmasız güneşe maruz kalmanın bir sonucudur. UV ışınları, cilt hücrelerindeki DNA'ya zarar vererek koyu lekelerin oluşumuna ve düzensiz pigmentasyona neden olur. Cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için en az SPF 30'luk geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanın.

Eksfoliyasyon

Cildimiz çabuk kurur ve yaşlandıkça kendini yenilemesi daha uzun sürer. Elastikiyet ve nem kaybı ile birlikte cilt altındaki damarlar belirginleşir. Düzenli eksfoliasyon ölü hücre birikimlerini ortadan kaldıracak ve cildinizin yenilenme sürecini başlatacaktır. Pürüzlü cilt dokusunu iyileştirmek ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için bir retinol kremi kullanın. Cildin bariyer fonksiyonunu iyileştiren doğal antioksidanlar oldukları için E ve C vitaminleri ile zenginleştirilmiş ürünleri tercih edin.


Nemlendirme

Sert kimyasallı sabunlar, doğal yağları ve nemi ciltten uzaklaştırarak cildinizi kuru, çatlamış ve tahrişe açık hale getirir.


Cildinizi korumak için gün boyunca, özellikle suyla temas ettikten sonra düzenli olarak nemlendirin. Nemi geri kazandıran ve cilt bariyeri işlevini uyaran zengin, besleyici bir krem kullanın.

37 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page