top of page

40 Yaş Üzeri Cilt Bakım Tavsiyeleri!

Her cilt tipinin farklı bakıma ihtiyacı olduğunu artık biliyoruz. Peki her yaş grubunun da cilt bakımının farklı olması gerektiğini biliyor muydunuz? Özellikle de 40 yaştan sonra ciltteki kolajen miktarının azalması ile birlikte kırışıklık probleminin daha büyük bir özen gerektirdiğini hepimiz biliyoruz.

Gün geçtikçe artan yaşlanma belirtileri için cilt bakım rutininize eklemeniz gereken özel ürünlerin yanı sıra yaşam tarzınızda da değişiklik yapmanız şart. Zamanın ve çevresel faktörlerin etkileri ile başa çıkmanıza yardımcı olmak için sizlere birkaç tavsiye hazırladık.


Cilt Detoksu Uygulayın: Stres, çevre kirliliği ve beslenme şeklinden oldukça kolay etkilenen cildinizi, antioksidanlarla çevrili bir bakım seansına alarak maruz kaldığı olumsuz şartlardan en az zararla kurtulmasını sağlayın. Güzellik rutininize ekleyeceğiniz detoks etkili bir ürün cildinizi içten dışa güçlendirerek yaşlanma belirtilerine karşı gardını almasına yardımcı olacaktır.

Güneşten Korunmayı İhmal Etmeyin: D vitamini ihtiyacının büyük bir bölümünü güneşten alıyor olabiliriz ama bilindiği üzere güneşin zararlı UV ışınları cildimize zarar veriyor. Bu nedenle yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak cildi UV ışınlarından korumanın yanı sıra kırışmasını da önlemeye yardımcı oluyor.


Günde En Az 8 Bardak Su Tüketin: Bol miktarda su tüketimi cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır. Özellikle 40’lı yaşlardaysanız su tüketiminin artması cildinizdeki toksinlerin azalmasına ve daha uzun süre genç görünmenize yardımcı olacaktır.


İyi Uyuyun ve Göz Çevrenize Mutlaka Bakım Yapın: Uykunuzu almak tüm bedensel fonksiyonlarınız için sağlıklıdır. Göz çevresi, doğal yaşlanma belirtilerinin en fazla görüldüğü bölgelerden biridir. Bu nedenle cildin bu bölgesine mutlaka bakım yapılmalıdır.


Boyun ve Dekolte Bakımını Yapın: Cilt bakımını sadece yüz çevresiyle sınırlı kalacak şekilde yaptıranlardan olmayın! Cildinizin daha sıkı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız dekolte ve boyun bölgenize de bakım yaptırmanız gerekir. Bunun için de sizlere ufak bir önerimiz var: Yüz çevresine sürülen bakım kreminin yukarı doğru oval hareketlerle sürerken, boyun çevresine sürülen bakım kremini de aşağı doğru oval hareketlerle uygulayabilirsiniz.

34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page